IKEA katalog jako vzorová iOS aplikace


O iOS aplikacích nepíšu až zas tak často, ale IKEA katalog pro iOS mě tak potěšil, že prostě musím. Kéž by se ty společnosti, které se rozhodnou investovat do iOS aplikace, inspirovali. A teď rozhodně nemyslím třeba naše milované bankovní domy. Co se mi na katalogu IKEA tak strašně líbí?


  1. IKEA pochopila, že pokud to má mít smysl, je potřeba využít zařízení naplno. Takže kromě Android a iPhone verze má opravdu krásně propracovanou iPad verzi. Každá z aplikací má rozhraní uzpůsobené zařízení, na kterém běží a zvyklostem ovládání v daném systému.

  2. Aplikace samotná má pro iOS 7MB a data se stahují zvlášť podle toho co chcete. Celý katalog pro jednu zemi 63MB, videa zvlášť, rozšířená realita zvlášť. Člověk si krásně řídí kdy a kolik dat chce stahovat.

  3. IKEA si na nic nehraje a můžete si stáhnout katalogy z celého světa, porovnat si je jak obsahově, tak i cenou. Na rozdíl od všech vymýšlečů regionálních cenových politik a restrikcí tak IKEA jde přesně obráceně

  4. Aplikace má velice hezky udělané procházení katalogu - podle oddělení, podle sortimentu, visuálně, ... Co se Vám líbí

  5. Pro hravé tipy nabízí rozšířenou realitu. Ta funguje tak, že když naskenujete telefonem či iPadem označenou stránku papírového katalogu, dostanete kontextově další fotografie jako inspiraci, krátké video s příběhem o tvůrci nebo třeba 3D model. Přiznávám, že je to v podstatě k ničemu, ale krásně hravé

  6. Věc je napojena na prodejní systém ikea, takže v katalogu vidíte u jednotlivého zboží dostupnost na jednotlivých prodejnách a dokonce i 4 denní předpověď skladových zásob!

  7. A samožřejmě napojení na mapy a vyhledávání IKEA prodejen po celém světě atd.Musím říct, že tahle aplikace se vážně povedla. Je důsledně lokalizována do češtiny, zadarmo si jí stáhnete na iTunes či GooglePlay a myslím, že minimálně za podívání stojí.

Komentáře

  1. koukal jsem na to zrovna před týdnem a je to moc pěkně zpracováno

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak jsem zachraňoval Airu

Okradli stařenku! Viva Las Vegas