Los Angeles – město padlých andělů

Kalifornské Los Angeles patří k nejznámějším městům Spojených států zejména díky hollywoodským filmovým společnostem a celebritám, které zde žijí. Nicméně Los Angeles je město mnoha tváří, které může nabídnout návštěvníkovi mnohem víc než jen Disneyland a Universal Studios.Tentokrát jsem v Los Angeles strávil dvě noci a dva dny ve velice příjemném Comfort Inn hotýlku na N LaBrea Avenue jen cca 400 metrů od Hollywood bulváru. Trochu jsem měl obavy jak bude hotýlek vypadat, protože na Hollywood bulváru jsem zažil již velice nepěkné ubytování, ale západní část této ulice je přeci jen civilizovanější a čistší než ta východní.Jedno z rán jsem zasvětil hledání vhodného místa pro fotografován populárního nápisu Hollywood. Možností je celá řada, ale místo, které by výrazně předčilo jiná jsem nenašel. I když jsem se vydal fotografovat v 6 ráno, nápis byl již v lehkém mlžném oparu, který je pro něj a celé L.A. bohužel typický. Lenochům doporučuji nápis vyfotografovat dlouhým sklem z terasy Hollywood Heights centra (místo předávání Oskarů) a víc se o věc nestarat. O trochu lepší pohled sice nabízí ulice Grower, ale rozdíl není dramaticky lepší. Já jsem se vydal ještě blíž, až nad hollywoodskou vodní nádrž, ale výsledek nijak oslnivý nebyl.

Pokud rádi okukujete super vily, můžete se vydat do Beverly Hills. Mně se v této části mnohem víc líbí známá policejní stanice a oblast obchodů kolem Rodeo Drive. Nicméně tentokrát jsem kolem jen projel, protože jsem se vydal fotografovat na pláže Santa Monica. Cesta po zcela ucpané dálnici 405 byla vysokou cenou, ale výhled na západ slunce za to aspoň mě stál.Další možností je navštívit Downtown plný mrakodrapů a moderní architektury. Mne tyto monumenty moderního businessu nelákají, takže jsem dal přednost projížďce po Inglewoodu, což je čtvrť trochu méně uhlazená, ale pro mě mnohem američtější. Nevýhodou Los Angeles je z pohledu fotografa právě jeho známost lákající nekončící davy turistů. V místech jako je Hollywood se dá fotografovat od cca 5 do 9 hodin ráno. Pak se ulice zaplní a vydrží jim to až do noci. Mimochodem jetlag a brzké vstávání je výhodou nejen z pohledu světla a prázdných ulic, ale i dopravy. Celá oblast L.A. trpí pověstnými zácpami, které začínají většinou až kolem 8:30 ráno, takže před tím se snadno kamkoli přepravíte.A závěrem malé tipy:

Pokud máte chuť na opravdu tradiční, pořádně mastný, neuvěřitelně nezdravý a neuvěřitelně dobrý hamburger, tak vám vřele doporučuji restauraci Johny Rockets v Hollywood Heighs centru.
Pokud hledáte konkrétní hvězdu na Hollywood bulváru, investujte 5USD do mapy hvězd, kterou přímo na ulici prodávají Mexičani. Ušetříte hodiny hledání.

A pokud je venku před 90 stupňů Fahrenheita, tak si nekupujte zmrzlinu od pouličního prodavače. Je to vyhozený dolar za rozbředlé cosi, co chutná jako jarová voda. To už je lepší se vyfotografovat s nějakou filmovou postavičkou. Mým favoritem byl obstarožní Tarzan v tygrovaných šortkách...

Komentáře

  1. Anonymní6:55 dop.

    Pěkné čtení,jen by snad stálo za to opravit hrubky
    (můžete se VIDAT ... není zrovna oku lahodící,ale chápu,že se to občas stane,sám po sobě občas nacházím zhůvěřilosti :) .

    OdpovědětVymazat
  2. Diky za upozorneni. Opravil jsem tech chyb hned nekolik :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak jsem zachraňoval Airu

Okradli stařenku! Viva Las Vegas