Ach ti Portugalci

Práce mne tentokrát zavedla na týden do Lisabonu, historického centra Portugalska. Byla to moje již druhá návštěva tohoto místa, takže jsem nejel úplně do neznáma, přesto to bylo poprvé, kdy jsem měl čas si město prohlédnout. Můj názor na Portugalsko a zejména Portugalce se utvrdil v něčem co rozhodně nekoresponduje se sloganem, který u letiště tvrdil, že Portugalsko je srdcem Evropy!

Portugalsko se příjemná, klidná země jižního typu. Znamená to výrazně klidnější a pomalejší tempo, trochu vic nepořádku a hlavně některé nelogyčnosti. Asi typickým příkladem budiž fakt, že v samotném centru Lisabonu turista ani po pul hodině chůze nedokáže najít rozumnou, čistou restauraci, kde by to nesmrdělo rybinou ... Inu jiny kraj, jiné chutě.

Nechci nijak odsuzovat Portugalsko jako celek. Architektura je velice zajímavá, lidé příjemní a kultura odlišná. Řada památek je zrekonstruovaná a zejména venkov je malebný. Nicméně Lisabon samotný je zmatené, trochu špinavé a hlavně zadrátované a zaautované město. Pokud si chcete zafotografovat jako já, mám pro vás dobrý tip - nejezděte do Lisabonu :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak jsem zachraňoval Airu

Okradli stařenku! Viva Las Vegas